Ericsson Marconi Optik Transmisyon ürünleri ailesi, ağ operatörlerinin ihtiyaçlarını bugüne ve yarına uygun olarak maliyet avantajlı, ölçeklenebilir ve esnek bir biçimde çözmektedir. Ericsson Optik portföyü SDH, WDM ve Ethernet taşıma ile bunların genel bir ağ yönetim sistemiyle tamamlanmasını içerir. Bu portföy tam kapasiteli genişband uygulamalarında görülen artışı karşılayacak yetenektedir.

Ürün ailesi ağ transmisyon teknolojisindeki son gelişmelere uygun olarak metro ethernet uygulamalarında da kullanılabilmektedir. Sistemler temel özellikleri sayesinde ethernet ve TDM transmisyonu, toplama ve anahtarlama, yüksek kapasiteli DWDM, OTN ve hızlı ASTN restorasyonu gibi tüm uygulamalarda kullanılabilmektedir.

Portföy pazardaki çeşitli segmentleri karşılayacak çeşitliliktedir.
Marconi OMS 800, Optical MultiService CLE/ Access-Edge

STM-1 den STM-16 seviyesine kadar ethernet ve TDM taşınması için kullanılmaktadır. Genel olarak kampüs ve çok kullanıcının olduğu binalar gibi ağ uygulamaları için idealdir. (access-edge)

Marconi OMS 1200, Optical MultiService Metro-Edge

Ultra kompakt yapısıyla, STM-1/4/16 seviyelerinde ethernet ve TDM, toplama ve anahtarlama çözümleri kullanılarak yapılan radyo erişim, rezidans ve iş merkezleri gibi ağ uygulamaları için idealdir. (metro-edge)

Marconi OMS 1400, Optical MultiService Metro-Edge

Ailenin yeni üyesi olan OMS 1400 serisi yeni nesil Micro-MSPP dir. Çeşitli metro-edge uygulamaların olduğu mobil, rezidans ve iş ortamlarında, bu yüksek kapasiteli, modüler ve 2U yüksekliğinde bu ürün, 80 Gbpsa kadar ethernet anahtarlama ve değişken ethernet TDM arabirimler içerir.

Marconi OMS 1600, Optical MultiService Metro

STM-16/64 MSPP ailesi, yüksek kapasitede TDM ve ethernet portlarını destekler ve dolayısıyla metro-edge uygulamalarından ring yapısındaki metro-core uygulamalarına kadar farklı çözümlerde kullanılabilir.

Marconi OMS 2400, Ethernet Transport

Ölçeklenebilir switch tabanlı bir sistem olan OMS 2400 Carrier-grade ethernet transmisyon ailesi, CLE uygulamalarından metro-core uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Sistemin esnekliği native-ethernet ve SDH/WDM arabirimleri ile arttırılmıştır.

Marconi OMS 3200, Optical Multi Service Core Switch

960 Gbps a kadar çıkabilen yüksek kapasitesiyle OMS 3200 ürün ailesi yüksek ve düşük seviyede VC, ODU ve paket anahtarlama seçenekleri, üst düzeyde ağ esnekliği sağlayacak ASTN ve OTN/WDM arabirimleri ile desteklenerek sağlanmaktadır.

Marconi MHL 3000, MultiHaul WDM

MHL 300o ailesi; kanal başına 2.5 ~ 40 Gbps kullanılan metro, core ve uzak mesafe uygulamalarında kullanılan veri, SDH ve dalgaboyu servisleri için geliştirilmiş maliyet avantajlı bir Multi-Reach WDM platformudur.

ServiceOn Optical
OMS ürün ailesi için genel bir yönetim yazılımıdır.
Ericsson Optik ürün ailesi pazardaki trendleri de karşılamaktadır;
· IP / Ethernet Teknolojisine Geçiş
· Hızlı Genişband Büyümesi
· Sabitten Mobile Geçiş
· Maliyet Avantajı