ERICSSON MINI-LINK SES VE VERİ İLETİŞİMİNDE EN EKONOMİK VE EN GÜVENİLİR ÇÖZÜMDÜR.

Ericsson Mini-Link Geniş ; modüler, az yer kaplayan, esnek yapılı ve kablosuz bir erişim sistemidir. En son mikrodalga teknolojisiyle üretilmiş olup, ATM ve IP dünyasıyla entegre olacak şekilde dizayn edilmiştir. Yüksek trafik kapasitesi, bussiness class servis yapısı bir noktadan bir ya da birçok noktaya (point-to-point & point-to-multipoint) genişleyebilmesi ile birçok kullanıcı için mükemmel bir çözümdür. Kurulumundan itibaren 30 yıl kesintisiz yüksek performansla çalışır. Mini-Link; bant genişliği, güvenirlik, uygun fiyat çözümü, basit kurulum ve bakım prosedürüve kaliteli ve hızlı teknik servisi ile gelecek nesil networklerin vazgeçilmez bir parçası olacaktır. Mini-Link ler farklı ya da benzer network tiplerini (Star, tree ve ring) birbirlerine bağlanabilme özelliklerine sahiptir.


Mini-link ürünleri kullanılacak bant genişliği ve frekansa bağlı olarak 4 ayrı kategoride incelenebilir.

1- Ericsson Mini-Link E Micro
2- Ericsson Mini-Link E
3- Ericsson Mini-Link E High Capacity
4- Ericsson Mini-Link BAS

Ericsson Mini-Link E ; 2x2 Mbps'den 17x2 Mbps'e bant genişliği, 7.1 GHz'den 39.5 Ghz'e frekans aralığı ile point-to-point bağlantı özelliği. Ayrıca devreye kolay entegre edilebilen Ethernet Interface Unitesi ile E1, E2 yada E3 olan bant genişliğini 10/100BaseT şekline döndürerek LAN bağlantı ağlarına kolay bağlantı.

Ericsson Mini-Link E High Capacity ; STM-1 seviyesinde aktarım kapasitesi, 18 GHz'den 38 GHz 'e frekans aralığı ile point-to-point bağlantı özelliği.

Ericsson Mini-Link BAS ; Point-to-multipoint bağlantı ile 1,008 MHz'den 24.5 GHz'e frekans aralığı, ayrıca STM-1, E3, 4xE1 bant genişliğinde hizmet verebilmektedir.

Mini-Link'lerin ailesinin en büyük avantajları; süratli kurulum ve servis kapasitesi, toplamda minimum fiyat ile yüksek güvenirlik sağlaması, genellikle coğrafi koşulların zor olduğu, çoğunlukla altyapı sisteminin olmadığı kırsal alanlarda, metropolitan işletmelerde ve ofislerde rahatlıkla kullanılabilmesidir.
Yönetim

Mini-Link, Netman ve MSM (Minilink Service Manager) yönetim yazılımları sayesinde tüm Mini-Link ağının konfigürasyonu tek bir merkezden veya sistemdeki yetkili istemciler vasıtasıyla bir cok noktadan grafiksel ortamda yapılabilmektedir. Oluşabilecek herhangi bir arıza durumunda da sisteme erişim ve müdahale mümkün olabilmektedir. Sistemin performansı ölçülebilir ve bazı güvenlik özellikleri sisteme dahil edilebilir.

Mini-Link Netman ve MSM tek başlarına bir yönetim sistemi olarak kullanılabilecekleri gibi, standart SNMP tabanlı herhangi bir yönetim yazılımı ile de entegre bir şekilde çalışabilmektedirler.