Slide 1

Aastra MX-ONE, kurumsal müşteriler için dizayn edilmiş 50.000 kullanıcıyı destekleyen telefon santralıdır.

Website: www.aastra.com

Güncelleme: 01 Mayıs 2012

Ülke: Türkiye

Reseller: Epitel Technologies

Aastra MX-ONE, kurumsal müşteriler için dizayn edilmiş 50.000 kullanıcıyı destekleyen telefon santralıdır. Aastra MX-ONE iletişim ortamında kullanıcıların önlerindeki bariyerleri kaldırmak için dizayn edilmiştir.

Bunun anlamı yer, zaman ve kitle iletişim araçlarından tamamen bağımsız olmasıdır. Ses, data, görüntü iletimi ve uygulamaların paylaşımı bir ağ üzerinden yapılabilmektedir.

Kullanıcıların hareketli veya sabit olması da kullanıcının eriştiği uygulmaları kısıtlamaz. Buna ilave olarak, MX-ONE kullanıcıları SIP gibi standart iletişim protokollerini kullanabilmekte ve Microsoft LCS (Live Communication Server) ile entegre servislerinden yararlanabilmektedir.

Esneklik ve Ölçeklenebilirlik
MX-ONE , kullanıcı ihtiyaçlarına göre tasarlanabilen esnek bir mimariye sahiptir.

- Merkezi ya da dağıtılmış
-Tek sistem ya da ağ altında çalışan çoklu sistem
-Yedekli sunucu,ağ,HLR ya da sunucu bonding

Tek bir sunucu max. 15.000 SIP kullanıcı desteklemektedir.İstendiği takdirde SIP kullanıcı ile birlikte H.323 ,TDM ve GSM kullanıcıları ile birlikte değişik kombinasyonlar oluşturulabilmektedir.Tek bir sunucuya 15 adet MGW bağlanabilir.Sunucu ilaveleriyle sistem basit bir şekilde genişletilebilmektedir.Hem MGW hem de sunucular ,aynı merkezde ya da farklı coğrafik merkezlerde konumlandırılabilir.

Yedekleme Seçenekleri
%99,999 sistem çalışabilirliğini sağlamak için hem ağ hem de sunucu seviyesinde yedekleme alternatifleri bulunmaktadır.MX-ONE ,sunucu bonding,IP aboneler için otomatik kullanıcı datalarının diğer sunuculara dakopyalayan HLR yedekliliği,N+1 sunucu yedekleme gibi alternatiflerle üst düzeyde maximum güvenirlilikte çözümler sunmaktadır.

Tek Noktadan Yönetim
MX-ONE ve UC ,çözüm bileşenleri ,tek bir GUI arayüzüyle merkezi ya da uzaktan yönetilebilmektedir.Yönetim programıyla kullanıcı tanımlamaları ve yazılım yüklemeleri gibi işlevler yapılabilmektedir.Herhangi bir kesinti olmadan sisteme yazılım yüklenebilmektedir.Eski ve yeni versiyonlar arasında geçiş yapılabilmektedir.

Güvenli İletişim
MX-ONE çeşitli seviyelerdeki güvenlik çözümleriyle iletişimi daha güvenli hale getirmektedir.Gömülü virüs güvenlik bileşenleri,opsiyonel TLS ve SRTP kriptolama ve IEEE 802.1x tabanlı ağ erişim kontrolüyle Ip telefon kullanıcıları ve IP araçlarına güvenilir bir ortam sunar.

AMC (Aastra Mobie Client)
GSM mobil telefonlar ,MX-ONE sisteminin bir abonesi olarak tanımlanabilmekte ve AMC ile bu telefonlar GUI arayüzüne sahip olabilmektedir.Bu sayede PBX özellikleri kullanıcıların hizmetine sunulabilmektedir.Dual Mode özelliği ile GSM ve WiFi ağları arasında kesintisiz anahtarlama yapılarak,iletişim maliyetleri minimuma indirgenebilmekte,kurum içinde de dahili telefon kullanımı mümkün olmaktadır.Ayrıca,kurum içinde ve dışında aboneler SRTP ve TLS ile güvenilir iletişimi sürdürebilmektedir.

- Kısa numara ile arama
- Telefon santrali özellikleri
- Mobil LCR
- Dual Mode(GSM ve WiFi kesintisiz anahtarlama)
- Rehbere Erişim (LDAP)
- Mobil Presence
- Mobil IM
- Voip Kriptolama (SRTP/TLS)
- Tek bir mesaj kutusu

Desteklenen Modeller
- Symbian S60 3rd edition
- Symbian S60 5 th edition
- RIM 4.5,4.6, and 5.0
- IPhone IOS
- Andorid (Q3 2010)

Yükleniyor...

Ürünler